HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 27 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
Team statistics - FERIZAJ
General
Matches played: 25
Win: 9
Draw: 5
Lost: 11
Highest home win:
FERIZAJ - HYSI

2-0
Highest home lost:
FERIZAJ - TREPCA

1-3
Highest away win:
VELLAZNIMI - FERIZAJ

0-1
Highest away lost:
TREPCA - FERIZAJ

2-0
Goals
Goals for: 21
Goals for per match: 0.84
Goals against: 27
Goals against per match: 1.08
No goals against: 7
Home games statistics
Home games percentage: 0.48
Matches total: 12
Matches played: 12
Total goals (for and against): 24
Goals per match: 2
Goals for15
Goals for per match: 1.25
Goals against9
Goals against per match: 0.75
Away games statistics
Away games percentage: 0.52
Matches total: 13
Matches played: 13
Total goals (for and against): 24
Goals per match: 1.85
Goals for6
Goals for per match: 0.46
Goals against18
Goals against per match: 1.38
Goals per matchday