HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13
Team statistics - KOSOVA(V)
General
Matches played: 33
Win: 10
Draw: 12
Lost: 11
Highest home win:
KOSOVA(V) - FERONIKELI

6-0
Highest home lost:
KOSOVA(V) - DRITA

0-1
Highest away win:
DRITA - KOSOVA(V)

0-4
Highest away lost:
BESA - KOSOVA(V)

5-0
Goals
Goals for: 41
Goals for per match: 1.24
Goals against: 34
Goals against per match: 1.03
No goals against: 14
Home games statistics
Home games percentage: 0.48
Matches total: 16
Matches played: 16
Total goals (for and against): 35
Goals per match: 2.19
Goals for26
Goals for per match: 1.63
Goals against9
Goals against per match: 0.56
Away games statistics
Away games percentage: 0.52
Matches total: 17
Matches played: 17
Total goals (for and against): 40
Goals per match: 2.35
Goals for15
Goals for per match: 0.88
Goals against25
Goals against per match: 1.47
Goals per matchday