HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Shkurt 2020
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Euro 2016 - France 2016
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 1 - E premte, 10. Qershor 2016 - 21:00 h

FrancaRumania
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 10 Qershor 2016
Match Time :21:00 h
Match number :1
 
Playground :Stade de France
 
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
  Mbrojtes
   Mesfushor
    Sulmues

      Zevendesimet

      Tranjer
        Eventet
       Penallti
        • 65' : Bogdan STANCU ( 0 )
        Gol
        • 58' : Olivier GIROUD ( 0 )
        • 89' : Dimitri PAYET ( 0 )
         Karton i verdhe
         • 69' : Olivier GIROUD ( 0 )
         • 32' : Vlad Chiriches ( 1 )
         • 45' : Razvan RAT ( 0 )
         • 78' : Adrian Popa ( 0 )