HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 01 Tetor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kupa e Shqiperise 2014-15
 Kronika e ndeshjes: Turi Cerekfinal - Kthimi - E mërkurë, 18. Shkurt 2015 - 17:00 h

ApoloniaTirana
03

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E mërkurë, 18 Shkurt 2015
Match Time :17:00 h
Match number :16
 
Playground :Stadiumi "Loni Papuçiu" - Fier
Match referee(s):Ridiger COKAJ, Lorenc JEMINI, Dorjan HAMITI, Dojando MYFTARI
 
Spektatore: 900
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Demtim
  • 47' : Gjergj MUZAKA ( 1 )
  Gol
   • 17' : Entonio PASHAJ ( 1 )
   • 57' : Afrim TAKU ( 1 )
   • 85' : Tomislav BUSIC ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 53' : Vilson CAKOVIC ( 1 )
   • 67' : Realdo FILI ( 1 )
   • 71' : Julian GERXHO ( 1 )
   • 80' : Ervis KAJA ( 1 )
   • 28' : Tomislav BUSIC ( 1 )
   • 71' : Erando KARABECI ( 1 )
   • 78' : Edvin BAKAJ ( 1 )
   • 92' : Debatik CURRI ( 1 )
   Penallti e humbur
    • 54' : Elis BAKAJ ( 1 )