HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 24 Mars 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EUROPA League 2010-11
 Kronika e ndeshjes: First Qualifying Round - E enjte, 08. Korrik 2010 - 07:00 h

F.K. Dnepr MoglievLaci
71

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 08 Korrik 2010
Match Time :07:00 h
 
Playground :Stadyen "Spartak" - Mogliev
Match referee(s):Vahan MINASYAN, Vanik SIMONYAN, Armen KOSTANYAN, Arman AMIRKHANYAN
 
Spektatore: 3.800
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 17' : Vladimir YURCHENKO ( 1 )
  Gol
  • 10' : Aleksandr BYCHENOK ( 1 )
  • 42' : Igor ZENKOVICH ( 1 | )
  • 56' : Vladimir YURCHENKO ( 1 )
  • 80' : Aleksandr BYCHENOK ( 1 )
  • 81' : Vladimir YURCHENKO ( 1 )
  • 61' : Valdan NIMANI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 62' : Andrei GONCHAR ( 1 )
  • 78' : Vladimir SHUNEIKO ( 1 )
  • 15' : Unkown Person ( 1 )
  • 27' : Ardjan GEGA ( 1 )
  • 8' : Julian BRAHJA ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
   • 72' : Julian BRAHJA ( 1 )