HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 29 Nentor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

U-21 Internationals
 Kronika e ndeshjes: Kualifikimi EURO 2011 - E shtunë, 04. Shtator 2010 - 17:00 h

Azerbjxhan U-21Shqiperia U-21
32

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 04 Shtator 2010
Match Time :17:00 h
 
 
Weather:dry

 Formacionet
Portier
  Mbrojtes
   Mesfushor
    Sulmues

      Zevendesimet

       Eventet
      Gol
       • 45' : Sokol CIKALLESHI ( 1 )
       • 88' : Bekim BALAJ ( 1 )
       Karton i verdhe
        • 87' : Arsen SYKAJ ( 1 )

         Permbledhja
        Minuta e 94, Perfundojne dhe minutat shtese. Shqiperia mundet nga Azerbajxhani 3-2

        Minuta e 93, Portieri Mocka shpetone porten nga goli kater

        Minuta e 93, Bala zihet ne pozicione jashte loje

        Minuta e 90, Arbitri kater akordon kater minuta shtese

        Minuta e 88, Bekim Bala ngushton rezultatin ne 3-2

        Minuta e 87, Gjyqtari ndehskon me kartone te verdh dhe Mammadov

        Minuta e 87, Gjuqtari kryesor ndeshkon me kartone te verdh Hasanov-in

        Minuta e 85, Azerbajxhani kryen dhe zevendesimin e trete. Largohet Seyidov dhe aktivizohet Novruzov

        Minuta e 82, Vendasit kryejne dhe zevendesimin e dyte. Largohet Gurbanov dhe aktivizohet Hasanov

        Minuta e 80, Roshi gjuan nga jashte zone, por jashte

        Minuta e 74, Azerbajxhani bene zevendesimine pare. Largohet Soltanov dhe futet Imamverdiyev

        Minuta e 65, Largohet Klodian Semina dhe aktivizohet Arber Malaj. Shqiperia i beri te tre zevendesimet

        Minuta e 63, Largohet Shehaj dhe aktivizohet Vajushi

        Minuta e 57, Skuadra e Azerbajxhanit gjuan dy here ne drejtim te portes se Mockes, por jashte

        Minuta e 51, Cikalleshi gjuan, por topi perfundon jashte kuadratit

        Fillon pjesa e dyte

        Perfundone pjesa e pare me rezultatin 3-1

        Minuta e 45, Shqiperia ngushton rezultatin me ane te Sokol Cikalleshit ne 3-1

        Minuta e 43-te, Azerbajxhani shenone dhe golin e trete me ane te Ruslan Gurbanov

        Minuta e 37-te, dhe vendasit shenojne dhe golin e dyte me ane te Mirhuseyn Seyidov

        Minuta e 32-te, Odhise Roshi mundesi te mire shenimi

        Futbollistet kuqezi shkaktojne dy faulle te nje pas njeshme ne minuten e 27-te. Ne fillim Peqini pastaj dhe kapiteni Lilaj

        Minuta e 26-te, Bekim Bala mundesi te mire per te barazuar rezultatin

        Minuta e 21-te, trajneri kombetares Shpresa te Shqiperise Artan Bushati ka kryer zevendesimin e pare. Largohet Vasil Shkurtaj dhe aktivizohet Ardit Shehaj

        Minuta e 17-te, dhe ekipi Azerbajxhanas kalon ne avantazh me Bakhtiyar Soltanov

        Fillon pjesa e pare