E enjte, 28 Mars 2024

U-21 Internationals
 Kronika e ndeshjes: Kualifikimi EURO 2011 - E shtunë, 04. Shtator 2010 - 17:00 h

Gol
              • 45' : Sokol CIKALLESHI ( 1 )
              • 88' : Bekim BALAJ ( 1 )
              Karton i verdhe
                • 87' : Arsen SYKAJ ( 1 )

Permbledhja
                Minuta e 94, Perfundojne dhe minutat shtese. Shqiperia mundet nga Azerbajxhani 3-2

Minuta e 93, Portieri Mocka shpetone porten nga goli kater

Minuta e 93, Bala zihet ne pozicione jashte loje

Minuta e 90, Arbitri kater akordon kater minuta shtese

Minuta e 88, Bekim Bala ngushton rezultatin ne 3-2

Minuta e 87, Gjyqtari ndehskon me kartone te verdh dhe Mammadov

Minuta e 87, Gjuqtari kryesor ndeshkon me kartone te verdh Hasanov-in

Minuta e 85, Azerbajxhani kryen dhe zevendesimin e trete. Largohet Seyidov dhe aktivizohet Novruzov

Minuta e 82, Vendasit kryejne dhe zevendesimin e dyte. Largohet Gurbanov dhe aktivizohet Hasanov

Minuta e 80, Roshi gjuan nga jashte zone, por jashte

Minuta e 74, Azerbajxhani bene zevendesimine pare. Largohet Soltanov dhe futet Imamverdiyev

Minuta e 65, Largohet Klodian Semina dhe aktivizohet Arber Malaj. Shqiperia i beri te tre zevendesimet

Minuta e 63, Largohet Shehaj dhe aktivizohet Vajushi

Minuta e 57, Skuadra e Azerbajxhanit gjuan dy here ne drejtim te portes se Mockes, por jashte

Minuta e 51, Cikalleshi gjuan, por topi perfundon jashte kuadratit

Fillon pjesa e dyte

Perfundone pjesa e pare me rezultatin 3-1

Minuta e 45, Shqiperia ngushton rezultatin me ane te Sokol Cikalleshit ne 3-1

Minuta e 43-te, Azerbajxhani shenone dhe golin e trete me ane te Ruslan Gurbanov

Minuta e 37-te, dhe vendasit shenojne dhe golin e dyte me ane te Mirhuseyn Seyidov

Minuta e 32-te, Odhise Roshi mundesi te mire shenimi

Futbollistet kuqezi shkaktojne dy faulle te nje pas njeshme ne minuten e 27-te. Ne fillim Peqini pastaj dhe kapiteni Lilaj

Minuta e 26-te, Bekim Bala mundesi te mire per te barazuar rezultatin

Minuta e 21-te, trajneri kombetares Shpresa te Shqiperise Artan Bushati ka kryer zevendesimin e pare. Largohet Vasil Shkurtaj dhe aktivizohet Ardit Shehaj