HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria 1 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E mërkurë, 07. Tetor 2009 - 04:30 h

SopotiElbasani
02

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E mërkurë, 07 Tetor 2009
Match Time :04:30 h
Match number :48
 
Playground :
Match referee(s):Ardian RAMA
 

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues
FORWARD
   COACHES
     MAINTAINER TEAM

        Zevendesimet

        Eventet
       Karton i kuq
       • 75' : Shkelqim HAJDARI ( 1 )
        Karton i verdhe
        • 33' : Klodian MICJA ( 1 )
        • 37' : Unkown Person ( 1 )
        • 50' : Nelson BAHITI ( 1 )
        • 53' : Klaus ROCI ( 1 )
        • 92' : Arber EJUPI ( 1 )
        • 78' : Daniel RAMAZANI ( 1 )

         Permbledhja

        Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-1 per Sopotin. pas trazirave te ndodhura gjate dhe pas ndeshjes ne Stadium, Komisioni i Disiplines, vendosi qe ta perfundoi ndeshjen me rezultatin 0-2 ne tavoline per Elbasanin