HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 4 - E mërkurë, 02. Shtator 2009 - 18:00 h

FLAMURTARIBESA
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E mërkurë, 02 Shtator 2009
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi i Qytetit - Gjilan
Match referee(s):Driton RADONIC
 
Spektatore: 500

 Formacionet
PLAYERS
   Portier
   GOALKEEPER
     Mbrojtes
     Mesfushor
     DEFENDER
       MIDFIELDER
         Sulmues
         FORWARD
           TEAM STAFF
             COACHES
               COACH
                 HEAD COACH
                   MAINTAINER TEAM
                     MAINTAINER
                       MEDICAL STAFF
                         CLUB STAFF
                           Drejtor Sportiv
                             CLUB YOUTH MANAGER

                                Zevendesimet

                                Eventet
                               Gol
                               • 23' : Desaret DERVISHI ( 1 )
                               • 28' : Malesor GJONBALAJ ( 1 )
                               • 86' : Mensur DURAKU ( 1 | Penallti )
                               Karton i verdhe
                               • 0' : Alban MEHMETI ( 1 )
                               • 0' : Egzon SHABANI ( 1 )
                               • 0' : Valon BAJGORA ( 1 )

                                 Permbledhja
                                Flamurtari – Besa 2:1 (2:0)Stadiumi i Flamurtarit në PrishtinëShikues: 500Gjyqtarët.Radoniqi, B.Këpuska, A.LatifiK.V:Mehmeti, Shabani, Bajgora të Fl.1:0 Desaret Dervishi 232:0 Malësor Gjonbalaj 282:1 Mensur Duraku 86 penFlamurtari: Burim Fejza, Desaret Dervishi, Milaim Humolli, Alban Ukëzmajli, Valon Bajgora, Faton Zejnullahu (Behgjet Govori), Alban Mehmeti, Qëndrim Sejdiu, Egzon Shabani (Prenk Marniku), Artan Gashi, Malësor Gjonbalaj (Labinot Jetullahu)Treiner: Jusuf TortoshiBesa: Valmir Bytyçi, Labinot Efendija, Defrim Demaj, Diar Miftaraj (Besnik Krasniqi), Bekim Bajraktari, Elvis Gacaferi, Mensur Duraku, Blerim Hysenleka, Denis Molliqaj, Haxhi Zeka (Arlind Ahmeti), Granit Çekaj (Egzon Gashi)Treiner: Genc Hoxha