HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 27 Janar 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland
 Kronika e ndeshjes: 10 - Ndeshje Kualifikuese - E martë, 07. Qershor 2011 - 21:15 h

Bosnia & HerzegovinaShqiperi
20

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 07 Qershor 2011
Match Time :21:15 h
 
Playground :Stadium "Bilino Polje" - Zenica
Match referee(s):Kevin BLOM, Nicky SIEBERT, Patrick LANGKAMP, Richard LIESVELD
 
Spektatore: 8.700
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
  • 67' : Haris MEDUNJANIN ( 1 )
  • 91' : Darko MALETIC ( 1 )
   Karton i kuq
    • 87' : Andi LILA ( 1 )
    Karton i verdhe
    • 77' : Darko MALETIC ( 1 )
    • 78' : Klodian DURO ( 1 )