HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 24 - E diel, 29. Prill 2012 - 14:00 h

FlamurtariDinamo
50

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 29 Prill 2012
Match Time :14:00 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi "Flamurtari" - Vlorë
Match referee(s):Melis DERVISHI, Olsi SOKOLI, Ditmar JUBICA, Dritan SALAJ
 
Spektatore: 1.500
Weather:sunny
Fieldcondition:dry

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 1' : Gerhard PROGNI ( 1 )
 • 34' : Pero PEJIC ( 1 )
 • 44' : Pero PEJIC ( 1 )
 • 60' : Gerhard PROGNI ( 1 )
 • 68' : Nedzbedin SELIMI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 18' : Sermiran CELA ( 1 )
  • 16' : Orgest SERJANI ( 1 )
  • 65' : Bekim KULI ( 1 )
  • 77' : Renato MALOTA ( 1 )