HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 31 Korrik 2021
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria 1 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 14 - E shtunë, 24. Dhjetor 2011 - 13:00 h

LushnjaAda
30

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 24 Dhjetor 2011
Match Time :13:00 h
 
Playground :Stadiumi "Roza Haxhiu" - Lushnje
 
Spektatore: 2.100
Weather:dry
Fieldcondition:normal Eventet
Penallti
 • 31' : Mikel CANKA ( 1 )
  Gol
  • 61' : Alban BIZHYTI ( 1 )
  • 7' : Mikel CANKA ( 1 )
   Karton i verdhe
   • ' : Franci BUFASI ( 0 )
    Karton i verdhe-kuq
    • ' : Franci BUFASI ( 0 )