HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 15 Qershor 2021
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

EUROPA League 2012-13
 Kronika e ndeshjes: First Qualifying Round - Return - E enjte, 12. Korrik 2012 - 17:00 h

Metalurgi RustaviTeuta
61

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 12 Korrik 2012
Match Time :17:00 h
 
 

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 14' : Giorgi TEKTURMANIDZE ( 1 )
 • 19' : Giorgi TEKTURMANIDZE ( 1 )
 • 37' : Dimitri TATANASHVILI ( 1 )
 • 59' : Revaz GETSADZE ( 1 )
 • 69' : Dimitri TATANASHVILI ( 1 )
 • 73' : Giorgi MIKABERIDZE ( 1 )
 • 65' : Alfred DELIALLISI ( 1 )
Karton i verdhe
 • 18' : Luka RAZMADZE ( 1 )