HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 27 Qershor 2022
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria 1 2012-13
 Kronika e ndeshjes: Java 30 - E diel, 12. Maj 2013 - 18:00 h

LushnjaPartizani
22

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 12 Maj 2013
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Roza Haxhiu" - Lushnje
Match referee(s):Fatmir ELEZI, Servet BOGDANI, Fatmir LAMA
 
Spektatore: 6.000
Weather:rainy
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 45-7' : Aleksandar STOJKOVIC ( 1 )
 • 64' : Mikel CANKA ( 1 )
 • 45-6' : Oshobe OLADELE ( 1 )
 • 70' : Julian MALO ( 1 )
Karton i verdhe
 • 19' : Alban BIZHYTI ( 1 )
 • 45-1' : Gentian CELA ( 1 )
 • 45-8' : Aleksandar STOJKOVIC ( 1 )
 • 65' : Mikel CANKA ( 1 )
 • 31' : Felix UDOH ( 1 )
 • 73' : Oshobe OLADELE ( 1 )
 • 90' : Fatjon TAFAJ ( 1 )