HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 22 - E shtunë, 08. Mars 2014 - 15:00 h

TiranaKukësi
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 08 Mars 2014
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Enea JORGJI, Astrit MAHMUTI, Rudin PRECA
 
Spektatore: 1.700
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Tirana
Substitution min 46 ::Mario MORINA <-> Mensur LIMANISubstitution min 77 ::Erlind KORRESHI <-> Dorian KERCIKUSubstitution min 87 ::Francis KAHATA <-> Selemani NDIKUMANAPenallti min 4 ::Afrim TAKUGol min 49 ::GILBERTO FortunatoGol min 71 ::GILBERTO FortunatoKarton i verdhe min 15 ::Ilion LIKAKarton i verdhe min 17 ::Afrim TAKU


Substitution min 69 ::Yll HOXHA <-> Vilfor HYSA Substitution min 74 ::Artan THORJA <-> Henry UCHE Penallti min 16 ::Sokol CIKALLESHIKarton i verdhe min 10 ::Henry UCHEKarton i verdhe min 47 ::Ylli SHAMETIKarton i verdhe min 61 ::Sokol CIKALLESHIKarton i verdhe min 92 ::Renato MALOTAPenallti min 16 ::Sokol CIKALLESHIKarton i verdhe min 10 ::Henry UCHEKarton i verdhe min 47 ::Ylli SHAMETIKarton i verdhe min 61 ::Sokol CIKALLESHIKarton i verdhe min 92 ::Renato MALOTAPenallti min 16 ::Sokol CIKALLESHIKarton i verdhe min 10 ::Henry UCHEKarton i verdhe min 47 ::Ylli SHAMETIKarton i verdhe min 61 ::Sokol CIKALLESHIKarton i verdhe min 92 ::Renato MALOTA
Kukësi
 Eventet
Penallti
 • 4' : Afrim TAKU ( 1 )
 • 16' : Sokol CIKALLESHI ( 1 )
Gol
 • 49' : GILBERTO Fortunato ( 1 )
 • 71' : GILBERTO Fortunato ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 15' : Ilion LIKA ( 1 )
  • 17' : Afrim TAKU ( 1 )
  • 10' : Henry UCHE ( 1 )
  • 47' : Ylli SHAMETI ( 1 )
  • 61' : Sokol CIKALLESHI ( 1 )
  • 92' : Renato MALOTA ( 1 )