HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 19 Maj 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EUROPA League 2012-13
 Ekipi - Ac Libertas [Ac]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 Aldo SIMONCINIAldo SIMONCINI  - (-)11--------
 Massimo FRANCIONIMassimo FRANCIONI  - (-)----------
 Michele CECCOLIMichele CECCOLI  - (-)11--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Andrea BENVENUTIAndrea BENVENUTI  - (-)11----1-----
 Davide SIMONCINIDavide SIMONCINI  - (-)22----1-----
 Massimo VAGNETTIMassimo VAGNETTI  - (-)1-1---------
 Manuel MOLINARIManuel MOLINARI  - (-)22-1--------
 Massimo GAZZIMassimo GAZZI  - (-)------------
 Daniel GRASSIDaniel GRASSI  - (-)------------
 Alessandro MASTRONICOLAAlessandro MASTRONICOLA  - (-)22----1-----
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --3-----
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Cristian TORELLICristian TORELLI  - (-)22----1-----
 Mirco FACONDINIMirco FACONDINI  - (-)22-1--1-----
 Filippo ANTONELLIFilippo ANTONELLI  - (-)22----1-----
 Gabriele SEMPRINIGabriele SEMPRINI  - (-)------------
 Fabio FRANCINIFabio FRANCINI  - (-)------------
 Lorenzo BACCIOCCHILorenzo BACCIOCCHI  - (-)------------
 Nicola POLIDORINicola POLIDORI  - (-)11-1--------
 Daniele ROCCHIDaniele ROCCHI  - (-)22----1-----
 Alberto MENGHIAlberto MENGHI  - (-)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --7-----
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 Gian Luca MORELLIGian Luca MORELLI  - (-)211---------
 Daniele ANGELIDaniele ANGELI  - (-)1-1---------
 Marco FANTINIMarco FANTINI  - (-)2111--------
 Nicoló ZENNARONicoló ZENNARO  - (-)2111--------
 Simone SANTARINISimone SANTARINI  - (-)1-1---------
 Marco De LUIGIMarco De LUIGI  - (-)11-1--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --7-----
 Stafi i Ac Libertas [Ac Libertas]

 Funksioni
Michele CECCOLIMichele CECCOLI  - (-)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer