HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 21 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Euro 2016 - France 2016
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 3 - E diel, 19. Qershor 2016 - 21:00 h

RumaniaShqiperi
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 19 Qershor 2016
Match Time :21:00 h
Match number :25
 
Playground :Stade des Lumieres, Lyon
Match referee(s):Tomas Mokrusch, Pavel Kralovec, Roman SLYSKO
 
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Gol
   • 44' : Armando SADIKU ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 53' : Alexandru Matel ( 1 )
   • 90-3' : Gabriel TORJE ( 1 )
   • 6' : Migjen BASHA ( 1 )
   • 85' : Ledion MEMUSHAJ ( 1 )