HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 02 Korrik 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Euro 2016 - France 2016
 Ekipi - Franca [FRA]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
1Hugo LLORISHugo LLORIS  France, French Republic26. Dhjetor 1986 (35)22--------
16Steve MandandaSteve Mandanda  France, French Republic20. Mars 1985 (37)----------
23Benoit CostilBenoit Costil  France, French Republic03. Korrik 1987 (34)----------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
2Christophe JALLETChristophe JALLET  France, French Republic13. Shkurt 1991 (31)------------
3Patrice EVRAPatrice EVRA  France, French Republic15. Maj 1981 (41)22----------
4Adil RamiAdil Rami  France, French Republic27. Dhjetor 1985 (36)22----------
13Eliaquim MangalaEliaquim Mangala  France, French Republic13. Shkurt 1991 (31)------------
17Lucas DigneLucas Digne  France, French Republic20. Korrik 1993 (28)------------
19Bacary SAGNABacary SAGNA  France, French Republic14. Shkurt 1983 (39)22----------
21Laurent KoscielnyLaurent Koscielny  France, French Republic10. Shtator 1985 (36)22----------
22Samuel UmtitiSamuel Umtiti  France, French Republic14. Nentor 1993 (28)------------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 --------
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
5Ngolo KanteNgolo Kante  France, French Republic29. Mars 1991 (31)22----1-----
6Yohan CABAYEYohan CABAYE  France, French Republic14. Janar 1986 (36)------------
8Dimitri PAYETDimitri PAYET  France, French Republic29. Mars 1987 (35)22-11-------
12Morgan SchneiderlinMorgan Schneiderlin  France, French Republic08. Nentor 1989 (32)------------
14Blaise MatuidiBlaise Matuidi  France, French Republic09. Prill 1987 (35)22----------
15Paul POGBAPaul POGBA  France, French Republic15. Mars 1993 (29)2111--------
18Moussa SissokoMoussa Sissoko  France, French Republic16. Gusht 1989 (32)1-1---------
20Kingsley ComanKingsley Coman  France, French Republic13. Qershor 1996 (26)2111--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 1-1-----
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
7Antoine GRIEZMANNAntoine GRIEZMANN  France, French Republic21. Mars 1991 (31)21112----1--
9Olivier GIROUDOlivier GIROUD  France, French Republic30. Shtator 1986 (35)22-1--------
10Andre-Pierre GignacAndre-Pierre Gignac  France, French Republic05. Dhjetor 1985 (36)1-1---------
11Anthony MartialAnthony Martial  France, French Republic05. Dhjetor 1995 (26)2111--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 3-1--1--
 Stafi i Franca [Franca]

 Funksioni
Didier DeschampsDidier Deschamps  France, French Republic15. Tetor 1968 (53)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer