HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 07 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Vala Superliga Kosove 2016-17
E diel, 02 Prill 2017 17:00 h
 
KF LLAPI vs DRITA
 

Match details
Match Date :E diel, 02 Prill 2017
Match Time :17:00 h
 

Head-to-head

KF LLAPI Stats DRITA
4 Current rank 10
22 Matches 22
12/4/6 W/D/L (Total) 5/6/11
8/2/1 W/D/L (Home)2/4/5
4/2/5 W/D/L (Away)3/2/6
40Points21
21 : 17 Goals12 : 20
4 Difference-8
KF LLAPI - LIRIA 2:0 Highest won homeDRITA - LIRIA 1:0
KF LLAPI - FERONIKELI 0:3 Highest loss homeDRITA - KF LLAPI 0:1
HAJVALIA - KF LLAPI 0:2 Highest won awayPRISHTINA - DRITA 0:1
TREPCA 89 - KF LLAPI 3:0 Highest loss awayBESA - DRITA 2:0


History of matches
Vala Superliga Kosove 2016-17
3E mërkurë, 07. Shtator 201615:00DRITA-KF LLAPI0-1
14E mërkurë, 16. Nentor 201614:00KF LLAPI-DRITA1-0
Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
4E diel, 13. Shtator 201515:30KF LLAPI-DRITA3-3
15E mërkurë, 18. Nentor 201513:00DRITA-KF LLAPI2-2
23E premte, 01. Prill 201613:30KF LLAPI-DRITA1-1