HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

 Kronika e ndeshjes: 6 - Ndeshje Kualifikuese - E premte, 07. Qershor 2013 - 21:30 h

ShqiperiNorvegji
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 07 Qershor 2013
Match Time :21:30 h
Match number :1
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
 
Spektatore: 13.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Timeline
  Shqiperi
  Substitution min 76 ::Tefik OSMANI <-> Hamdi SALIHISubstitution min 84 ::Ergys KACE <-> Emiljano VILASubstitution min 91 ::Elseid Hysaj <-> Ervin BULKUGol min 41 ::Valdet RAMAKarton i verdhe min 72 ::Armend DALLKUKarton i verdhe min 83 ::Migjen BASHA


  Substitution min 46 ::Valon BERISHA <-> Tarik ELYOUNOUSSI Substitution min 70 ::Alexander SODERLUND <-> Joshua KING Substitution min 86 ::Per Ciljan SKJELBRED <-> Ruben Yttergard JENSSEN Gol min 87 ::Tom HOGLIKarton i verdhe min 1 ::Espen RUUDKarton i verdhe min 90-2 ::Tore REGINIUSSENGol min 87 ::Tom HOGLIKarton i verdhe min 1 ::Espen RUUDKarton i verdhe min 90-2 ::Tore REGINIUSSEN
  Norvegji
   Eventet
  Gol
  • 41' : Valdet RAMA ( 1 )
  • 87' : Tom HOGLI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 72' : Armend DALLKU ( 1 )
  • 83' : Migjen BASHA ( 1 )
  • 1' : Espen RUUD ( 1 )
  • 90-2' : Tore REGINIUSSEN ( 1 )