HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 21 Mars 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

 Kronika e ndeshjes: 8 - Ndeshje Kualifikuese - E martë, 10. Shtator 2013 - 22:00 h

IslandaShqiperi
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 10 Shtator 2013
Match Time :22:00 h
 
Match referee(s):Andre MARRINER, Peter KIRKUP, Darren ENGLAND, Lee PROBERT
 

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Timeline
  Islanda
  Substitution min 79 ::Ari SKULASON <-> Eidur GUDJOHNSENSubstitution min 92 ::Hallgrimur JONASSON <-> Birkir SAEVERSSONGol min 14 ::Birkir BJARNASONGol min 47 ::Kolbeinn SIGTHORSSONKarton i verdhe min 77 ::Gylfi SIGURDSSON


  Substitution min 64 ::Ahmet JONUZI <-> Edgar CANI Substitution min 64 ::Ervin BULKU <-> Migjen BASHA Substitution min 82 ::Jurgen GJASULA <-> Armend DALLKU Gol min 9 ::Valdet RAMAKarton i verdhe min 44 ::Ergys KACEKarton i verdhe min 59 ::Armend DALLKUKarton i verdhe min 78 ::Admir TELIKarton i verdhe min 80 ::Ahmet JONUZIGol min 9 ::Valdet RAMAKarton i verdhe min 44 ::Ergys KACEKarton i verdhe min 59 ::Armend DALLKUKarton i verdhe min 78 ::Admir TELIKarton i verdhe min 80 ::Ahmet JONUZI
  Shqiperi
   Eventet
  Gol
  • 14' : Birkir BJARNASON ( 1 )
  • 47' : Kolbeinn SIGTHORSSON ( 1 )
  • 9' : Valdet RAMA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 77' : Gylfi SIGURDSSON ( 1 )
  • 44' : Ergys KACE ( 1 )
  • 59' : Armend DALLKU ( 1 )
  • 78' : Admir TELI ( 1 )
  • 80' : Ahmet JONUZI ( 1 )