HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 22 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

 Kronika e ndeshjes: 9 - Ndeshje Kualifikuese - E premte, 11. Tetor 2013 - 21:30 h

ShqiperiZvicer
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 11 Tetor 2013
Match Time :21:30 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Pedro PROENCA, Bertino MIRANDA, Tiago TRIGO, Duarte GOMES
 
Spektatore: 18.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Timeline
  Shqiperi
  Substitution min 55 ::Odhise ROSHI <-> Shkelzen GASHISubstitution min 64 ::Jahmir HYKA <-> Amir ABRASHISubstitution min 85 ::Agon MEHMETI <-> Valdet RAMAPenallti min 89 ::Hamdi SALIHIKarton i verdhe min 19 ::Shkelzen GASHIKarton i verdhe min 49 ::Lorik CANA


  Substitution min 54 ::Admir MEHMEDI <-> Xherdan SHAQIRI Substitution min 69 ::Gelson FERNANDES <-> Valentin STOCKER Substitution min 89 ::Blerim DZEMALI <-> Haris SEFEROVICGol min 48 ::Xherdan SHAQIRIGol min 78 ::Michael LANGKarton i verdhe min 56 ::Steve VON BERGENKarton i verdhe min 80 ::Fabian SCHARGol min 48 ::Xherdan SHAQIRIGol min 78 ::Michael LANGKarton i verdhe min 56 ::Steve VON BERGENKarton i verdhe min 80 ::Fabian SCHARGol min 48 ::Xherdan SHAQIRIGol min 78 ::Michael LANGKarton i verdhe min 56 ::Steve VON BERGENKarton i verdhe min 80 ::Fabian SCHAR
  Zvicer
   Eventet
  Penallti
  • 89' : Hamdi SALIHI ( 1 )
   Gol
    • 48' : Xherdan SHAQIRI ( 1 )
    • 78' : Michael LANG ( 1 )
    Karton i verdhe
    • 19' : Shkelzen GASHI ( 1 )
    • 49' : Lorik CANA ( 1 )
    • 56' : Steve VON BERGEN ( 1 )
    • 80' : Fabian SCHAR ( 1 )