HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 30 Mars 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

U-17 Internationals
 Kronika e ndeshjes: Kualifikimet Europiani 2010-11 - E hënë, 27. Shtator 2010 - 01:00 h

Shqiperia U-17Irlanda U-17
02

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E hënë, 27 Shtator 2010
Match Time :01:00 h
 
Playground :MFA Centenary Stadium
Match referee(s):Oleg MOLCEANOV, Ghenadie SIDENCO, Alan SANT, Thomas DEBONO
 
Spektatore: 120
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
  • 1' : Philip ROBERTS ( 1 )
  • 10' : James MURPHY ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 76' : Griseld CEKICI ( 1 )
  • 77' : Bruno HOXHA ( 1 )
  • 19' : James MURPHY ( 1 )
  • 26' : Colm HORGAN ( 1 )
  • 40' : Philip ROBERTS ( 1 )
  • 40' : Darragh LENIHAN ( 1 )
  • 50' : Kealan DILLON ( 1 )
  • 60' : Jamie SMITH ( 1 )