HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Janar 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kualifikimi EURO 2016 - France 2016
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 7 - E premte, 04. Shtator 2015 - 22:45 h

DanimarkeShqiperi
00

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 04 Shtator 2015
Match Time :22:45 h
 
Playground :Telia Parken
Match referee(s):Damien Mac GRAITH, William COLLUM, Alastair MATHER, Francis CONNOR
 
Spektatore: 38.000
Weather:rainy
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Karton i verdhe
  • 32' : Lars JACOBSEN ( 1 )
  • 86' : Simon KJAER ( 1 )
  • 32' : Ansi AGOLLI ( 1 )
  • 75' : Arlind AJETI ( 1 )
  • 76' : Burim KUKELI ( 1 )
  • 86' : Taulant Xhaka ( 1 )