HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 25 Maj 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kualifikimi Boterori Rusi 2018
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 4 - E shtunë, 12. Nentor 2016 - 22:45 h

ShqiperiIzrael
03

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 12 Nentor 2016
Match Time :22:45 h
Match number :1
 
Playground :ELBASAN ARENA
Match referee(s):Deniz AYTEKIN, Daniel SIEBERT, Markus HACKER, Guido KLEVE
 
Spektatore: 8.800
Weather:rainy
Fieldcondition:wet

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Penallti
   • 18' : Eran ZAHAVI ( 1 )
   Gol
    • 66' : Daniel EINBINDER ( 1 )
    • 83' : Eliran ATAR ( 1 )
    Karton i kuq
    • 17' : Berat DJIMSITI ( 1 )
    • 55' : Etrit BERISHA ( 1 )
     Karton i verdhe
      • 40' : David GORESH ( 1 )
      • 61' : Ben SAHAR ( 1 )
      • 80' : Maor BUZAGLO ( 1 )
      Penallti e humbur
       • 58' : Eran ZAHAVI ( 1 )