HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

U-19 Internationals
 Kronika e ndeshjes: Kualifikimi Europian 2010 - E diel, 10. Tetor 2010 - 16:30 h

Belgjika U-19Shqiperia U-19
20

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 10 Tetor 2010
Match Time :16:30 h
 
Playground :Stadium Bielmont
Match referee(s):Istvan ALBERT, Sandor SZABO, Andrejs SIPALIO, Vjadislavs KOHANS
 
Spektatore: 450
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 75' : Alessandro CERIGIONI ( 1 )
 • 83' : Marnick VERMIJL ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 11' : Paul-José MPOKU ( 1 )
  • 51' : Dino ARSLANAGIC ( 1 )
  • 42' : Albi KUCI ( 1 )
  • 60' : Ledian MUCAJ ( 1 )
  • 70' : Hamels HOXHA ( 1 )