HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kupa e Shqiperise 2019-20
E diel, 02 Gusht 2020 22:00 h
 
Teuta vs Tirana
 

Match details
Match Date :E diel, 02 Gusht 2020
Match Time :22:00 h
 

Head-to-head

Teuta Stats Tirana
3 Current rank 1
8 Matches 8
6/2/0 W/D/L (Total) 5/2/1
4/0/0 W/D/L (Home)4/0/0
2/2/0 W/D/L (Away)1/2/1
0Points0
19 : 7 Goals20 : 5
12 Difference15
Teuta - Terbuni 6:2 Highest won homeTirana - Shenkolli 4:0
---- Highest loss home----
Terbuni - Teuta 0:2 Highest won awayKastrioti - Tirana 1:3
---- Highest loss awayBylis - Tirana 2:1


History of matches
Kategoria Superiore 2015-16
5E shtunë, 26. Shtator 201519:00Tirana-Teuta2-0
14E enjte, 03. Dhjetor 201517:00Teuta-Tirana0-0
23E shtunë, 27. Shkurt 201613:30Tirana-Teuta0-0
32E premte, 29. Prill 201619:00Teuta-Tirana0-0
Kategoria Superiore 2016-17
1E mërkurë, 07. Shtator 201619:00Teuta-Tirana0-0
10E diel, 06. Nentor 201617:00Tirana-Teuta3-1
19E shtunë, 28. Janar 201717:00Teuta-Tirana1-0
28E hënë, 10. Prill 201719:00Tirana-Teuta0-0
Kategoria Superiore 2018-19
2E premte, 24. Gusht 201819:45Tirana-Teuta0-0
11E premte, 02. Nentor 201814:00Teuta-Tirana2-1
Kategoria Superiore 2019-20
2E martë, 27. Gusht 201919:00Tirana-Teuta0-0
11E shtunë, 02. Nentor 201917:00Teuta-Tirana1-1
20E diel, 02. Shkurt 202017:00Tirana-Teuta2-1
29E hënë, 15. Qershor 202020:00Teuta-Tirana1-0
Kategoria Superiore 2013-14
5E diel, 29. Shtator 201314:00Teuta-Tirana2-0
16E shtunë, 21. Dhjetor 201313:30Tirana-Teuta0-0
23E enjte, 13. Mars 201418:00Teuta-Tirana1-1
Kategoria Superiore 2012-13
3E premte, 14. Shtator 201219:00Teuta-Tirana1-1
16E shtunë, 23. Shkurt 201317:00Tirana-Teuta1-1
Kategoria Superiore 2011-12
1E hënë, 12. Shtator 201118:00Tirana-Teuta0-1
14E premte, 10. Shkurt 201217:00Teuta-Tirana1-2
Kategoria Superiore 2009-10
8E shtunë, 24. Tetor 200914:30Tirana-Teuta2-0Match Report
19E shtunë, 30. Janar 201013:00Teuta-Tirana0-1Match Report
27E diel, 11. Prill 201014:00Tirana-Teuta2-1Match Report
Kategoria Superiore 2010-11
9E diel, 31. Tetor 201014:00Tirana-Teuta2-0
20E diel, 13. Shkurt 201113:03Teuta-Tirana0-0
23E hënë, 07. Mars 201114:00Tirana-Teuta1-2
Kategoria Superiore 2014-15
9E diel, 26. Tetor 201417:00Teuta-Tirana0-1
18E diel, 21. Dhjetor 201417:00Tirana-Teuta4-2
27E hënë, 16. Mars 201518:00Teuta-Tirana0-0
36E premte, 22. Maj 201517:00Tirana-Teuta1-0