HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 07 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
Team statistics - Vllaznia
General
Matches played: 27
Win: 10
Draw: 8
Lost: 9
Highest home win:
Vllaznia - Skenderbeu

4-0
Highest home lost:
Vllaznia - Tirana

0-2
Highest away win:
Luftetari - Vllaznia

0-2
Highest away lost:
Laci - Vllaznia

3-0
Goals
Goals for: 28
Goals for per match: 1.04
Goals against: 22
Goals against per match: 0.81
No goals against: 14
Home games statistics
Home games percentage: 0.42
Matches total: 15
Matches played: 14
Total goals (for and against): 24
Goals per match: 1.71
Goals for14
Goals for per match: 1
Goals against10
Goals against per match: 0.71
Away games statistics
Away games percentage: 0.39
Matches total: 14
Matches played: 13
Total goals (for and against): 26
Goals per match: 2
Goals for14
Goals for per match: 1.08
Goals against12
Goals against per match: 0.92
Goals per matchday