HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 03 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racist"!

Metalurg Donetsk coach, Yuri Maximov, has a previously untold story of the four Albanian players, Dorian Bylykbashi, Isli Hidi, Ervin Bulku and Ansi Agolli. “Maximov “hated” all of us, all  ...

Europa League/ Hoxha and Musolli get Albanian citizenship!

Tomorrow, KF Kukësi will be playing a very important game against Metalurg Donetsk in the Europa League qualification. However the Albanian team stumbled upon some problems only days before the ...

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopings FC

17 year old Venera Rexhi, born and raised in Sweden has decided to leave her team Borens IK and instead sign a contract with Linköpings FC. Venera has been on ...

Champions League / Skënderbeu hoping 'third time's a charm'

President Ardian Takaj is hoping "third time's a charm" for KS Skënderbeu as they look to progress from the second qualifying round at the expense of Neftçi PFK.President Ardian Takaj ...

https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/423651dorian_bylykbashi_gol_krivbas_ndaj_vorksla11.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/277348yll_hoxha.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/741790venera_rexha.jpg
https://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9467861.jpg
News Image

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racis

...

News Image

Europa League/ Hoxha and Musolli get Alb

...

News Image

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopin

...

News Image

Champions League / Skënderbeu hoping 'th

...

EURO 2012 / Albania started their preparations!
nga AlbaniaSoccer   E martë, 31 Gusht 2010 06:23   pdfShtypEmail
kombetarja_stervitjeAlbania National team has started their preperations for upcoming EURO 2012 qualifier matches against Romania and Luxembourg.. Coach Kuze on the first day of practice didn't have all the players available as few of them had travel schedules. Players available got together at the Hotel in city of Durres  and three of them - Lila, Teli and Vila had a Press Conference for Media. Albania will play against Romania on their first match on September 3-rd and against Luxemburg four days later.

Coach Kuze has selected theese players:

1.     Arjan Beqaj                                      Olimpiakos Nicosia
2.     Isli Hidi                                             Dinamo Tirana 
3.     Samir Ujkani                                      Novara Calcio          
4.     Andi Lila                                           SK Tirana                   
5.     Armend Dallku                                  Vorskla Poltava                      
6.     Kristi Vangjeli                                    Aris Selaniku                          
7.     Ansi Agolli                                        Qaraback
8.     Admir Teli                                        Qaraback                               
9.     Lorik Cana                                        Gallatasaray                           
10.    Endrit Vrapi                                    Skenderbeu                            
11.    Debatik Curri                                  Genclebirligi
12.    Ervin Bulku                                     Hajduk Split
13.    Ervin Skela                                     No club                                
14.    Klodian Duro                                  Lask Linz                     
15.    Jahmir Hyka                                   Panionios                                            
16.    Gilman Lika                                    Diabarkispor                                   
17.    Emilian Vila                                    Dinamo Tirana                                   
18.    Gjergj Muzaka                                Dinamo Tirana                                               
19.    Erjon Bogdani                                Cesena                                               
20.    Hamdi Salihi                                   Rapid Vienna                          
21.    Edmond Kapllani                             Augsburg                                
22.    Elis Bakaj                                       Dinamo Tirana
23.     Ahmed Jonuzi                               Vorskla Poltava


busy
komente