HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 22 Shtator 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racist"!

Metalurg Donetsk coach, Yuri Maximov, has a previously untold story of the four Albanian players, Dorian Bylykbashi, Isli Hidi, Ervin Bulku and Ansi Agolli. “Maximov “hated” all of us, all  ...

Europa League/ Hoxha and Musolli get Albanian citizenship!

Tomorrow, KF Kukësi will be playing a very important game against Metalurg Donetsk in the Europa League qualification. However the Albanian team stumbled upon some problems only days before the ...

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopings FC

17 year old Venera Rexhi, born and raised in Sweden has decided to leave her team Borens IK and instead sign a contract with Linköpings FC. Venera has been on ...

Champions League / Skënderbeu hoping 'third time's a charm'

President Ardian Takaj is hoping "third time's a charm" for KS Skënderbeu as they look to progress from the second qualifying round at the expense of Neftçi PFK.President Ardian Takaj ...

http://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/423651dorian_bylykbashi_gol_krivbas_ndaj_vorksla11.jpg
http://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/277348yll_hoxha.jpg
http://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/741790venera_rexha.jpg
http://www.albaniasoccer.com/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/9467861.jpg
News Image

Europa League/ Yuri Maksimov is a "racis

...

News Image

Europa League/ Hoxha and Musolli get Alb

...

News Image

Albania/ Venera Rexhi signs for Linkopin

...

News Image

Champions League / Skënderbeu hoping 'th

...

Friendly/ Albania - SpVgg Greuther Furth 1-2
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 10 Tetor 2009 22:14   pdfShtypEmail

Albania national team has lost their second friendly match, played
in Germany as pbogdani_ndaj_danimarkesart of their preparations for the last World Cup
qualifying match against Sweden on October 14-th.After they won the first friendly 2-0 against an amateur team, Kuze's squad faced Greuther Furth of Bundesliga 2. Albania scored first with Erjon Bogdani but the home team with two goals scored from their captain Biliskov and forward Muller gave their squad the lead for good on the first half. Greuther kept the lead until the end of the match to secure the win.

Stadium Freundschaft - Saturday, 10.10.2009, 14:00 Local time

SpVgg Greuther Furth vs Shqiperi 2-1Â

Scorers: 0:1 Bogdani (11'), 1:1 Biliskov (21'), 2:1 Muller (37')Â

Greuther:  Grün - Schröck (46. Kakoko), Biliskov, Mauersberger (46. Meichelbeck), Falkenberg (46. Nehrig) - Fürstner (67. Kleineheismann), Serdarusic (67. Rapp), Haas (46. Mokhtari), Müller - Sailer, Ghasemi-Nobakht (67. Katerna). - Coach: Benno MöhlmannÂ

Albania: Saimir Ujkani - Armend Dallku, Lorik Cana, Debatik Curri, Franc Veliu, Klodian Duro, Ervin Bulku, Jahmir Hyka ,Ervin Skela, Erjon Bogdani, Hamdi Salihi ( Also activated : Isli Hidi, Mariglen Shoshi, Gilman Lika, Jetmir Sefa, Endri Vrapi, Besart Berisha, Edmond Kapllani, Elvin Beqiri, Emilian Vila), Coach: Josip Kuze.

Referee: Perl (GER).

Attendance: 330


busy
komente