HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 27 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa Kosoves / Kosova e Prishtinës fituese e Kupës së Kosovës per femra
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Qershor 2012 09:33   pdfShtypEmail

kupa_kosovesPara ndeshjes finale te meshkujve u zhvillua edhe ndeshja finale e Kupës së Kosovës për femra. Ky aktivitet u zhvillua për herë të parë kete vite dhe këtë trofe e fitoi Kosova e Prishtinës, e cila vetëm pak ditë më parë kishte fituar edhe titullin kampion.

Në finale, prishtinaset e mposhtën Trepçën’89 pas gjuajtjes së penalltive, me rezultat 4-2. Ndeshja në kohën e rregullt  dhe pas shtesave u mbyll, 2-2.

Golat gjatë kohës së rregullt i shënuan Blerta Kaçi (11’) dhe Lavdie Begolli (59’) për Kosovën (P), si dhe Qëndresa Bajra (64’) dhe Blerina Musa (69’) për Trepçën’89. Trofeun kapitenes së Kosovës (P), Lumturie Muhadri ia dorëzoi anëtarja e KE të FFK-së, Vjollcë Krasniqi.


busy
komente