HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Kosovës/ Prishtina-Ferizaj, finalja e Digitalb Kupës
nga AlbaniaSoccer   E premte, 31 Maj 2013 19:43   pdfShtypEmail

kupa_kosovesTashmë dihen dy skuadrat finaliste të edicionit të sivjetmë të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Pas Prishtinës, e cila e siguroi finalen, të mërkurën, duke e mposhtur Fushë Kosovën 4:0, në ndeshjen e kthimit, biletën për finale për të dytin vit radhazi e ka siguruar edhe skuadra e Ferizajt, e cila në edicionin e ardhshëm do të garojë në Raiffeisen Superligë. Ferizajasit, të enjten, para tifozëve të vet kanë shënuar fitore kundër Trepçës, me rezultat 3:1. Ndeshja e parë ndërmjet këtyre dy skuadrave ishte mbyllur pa gola, 0:0. Golat për ferizajasit i shënuan Qëndrim Dautaj (4’), Sead Miftari (49’-autogol) dhe Shkumbin Salihu (57’), derisa golin e vetëm për mitrovicasit e realizoi Ilmi Aliu (83’). Kësisoj, më 8 qershor në kryeqytet për trofeun Digitalb Kupa e Kosovës do të luftojnë Prishtina dhe Ferizaj.


busy
komente