HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 02 Dhjetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Dhurata suedeze ‘Rasunda’ mbërrin në Kosovë
nga AlbaniaSoccer   E premte, 25 Janar 2013 09:58   pdfShtypEmail

stadiumiprishtinesTë mërkurën në mbrëmje në Kosovë kanë arritur tre kontejnerët e parë të mbushur me pajisje të stadiumit ‘Rasunda’, që Federata e Futbollit e Suedisë ia ka dhuruar Federatës së Futbollit të Kosovës.

Sipas një njoftimi të FFK-së, pajisjet fillimisht do të vendosen në një lokacion në afërsi të Prishtinës.

Stadiumi ‘Rasunda’ është mbyllur në nëntor të vitit të kaluar, ndërsa pas mbylljes për një ditë u hapën dyert që tifozët të merrnin çka të mundnin prej tij në shenjë kujtimi. Ato që mbetën, më pas iu dhuruan Kosovës.

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, që u vlerësua si më meritori për sigurimin e kësaj dhurate, ka thënë se pajisjet që vijnë kanë vlerë prej tre deri në pesë milionë euro. Këto pajisje janë bartur për javë të tëra në rrugë detare në 12 kontejnerë, tre prej të cilëve tashmë janë në Kosovë.


busy
komente