HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Prishtina fiton Kupen e Kosoves
nga AlbaniaSoccer   E diel, 09 Qershor 2013 22:15   pdfShtypEmail

kosovaPrishtina ka fituar Kupen e Kosoves. Skuadra kryeqytetase realizoi suksesin e dyfishte ne futbollin kosovar, duke rrembyer pas kampionatit dhe Kupen, pas nje finaleje dritheruese me Ferizajn, qe u zgjidh vetem nga pika e bardhe. Ne nje impiant te tejmbushur, si kurre me pare ne kete sezon, skuadra kryeqytetase arriti keshtu te kurorzoje sezonin e saj perfekt ne futbollin kosovar dhe me triumfin ne Digitalb Kupa. Golin e avantazhit per Prishtinen e shenoi Mazrekaj ndersa per Ferizaj barazoi Guraziu. Ndeshja shkoi ne shtese dhe u desh qe me pas te gjuheshin penalltite dhe aty fati i buzqeshi bardhekalterve.


busy
komente