HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 23 Maj 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Shtyhet Superliga e Kosoves, starton me 22-gusht
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 06 Gusht 2012 14:53   pdfShtypEmail

raiffasen_superliga_KosovesKomisioni i Garave duke shqyrtuar kërkesat e skuadrave të Raiffeisen Supeligës, të cilat kanë kërkuar që për shkak të festës së Bajramit, të shtyhet kampionati për dy ditë, mori vendim që garat e kampionatit të ri të nisin më 22-gusht (e mërkurë). Me këtë nuk do të çrregullohet programi dhe dinamika e përfundimit ne kohë të kampionatit.


busy
komente