HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Vëllaznimi shkëputi një pikë në Skenderaj
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 17 Shtator 2012 18:16   pdfShtypEmail

vellaznimiSkuadra e Vëllaznimit ka arkëtuar një pikë në ndeshjen e fundit të javës së pestë në Raiffeisen Superligë. Gjakovarët barazuan me Drenicën, me rezultat 1-1, në ndeshjen e zhvilluar, të hënën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj. Të parët në epërsi kaluan vendasit, me golin e shënuar nga Berat Hyseni, në minutën e 4-të. Këtë epërsi ata e ruajtën deri në çastet e fundit të ndeshjes, kur Myrta arriti të shënojë golin e barazimit, duke ia mohuar fitoren skuadrës së Drenicës dhe njëherësh duke ia siguruar një pikë të rëndësishme skuadrës së tij. Pas këtij barazimi gjakovarët janë ngjitur për një shkallë në renditje dhe tash zënë vendin e katërt, me tetë pikë, derisa Drenica mbetet në pozitën e tetë, tash me 5 pikë.


busy
komente