HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 25 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Trepça-Hajvalia, barazim pa gola
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 22 Shtator 2012 05:56   pdfShtypEmail

trepca_prishtina_0_0Ndeshja e parë e javës së VI në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Trepçës dhe Hajvalisë, që është zhvilluar sot në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” në Mitrovicë është mbyllur pa fitues dhe pa gola (0-0).

Ritmi i lojës në përgjithësi ishte i ulët, kurse mundësitë më të mira për të shënuar të dyja skuadrat i kishin në 45-minutat e dytë. Fillimisht mysafirët në minutën e 65-të, kur Zuçaku gjuajti nga distanca, por topi e qëlloi tërthorësen. Ndërkaq, vendasit në minutën e 81-të iu afruan golit, por gjuajtja e Shkupollit me kokë qëlloi vetëm tërthorësen.


busy
komente