HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Prishtina/ Kryeqytetasit rikthejn Afrim Tovërlanin
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 25 Tetor 2012 12:27   pdfShtypEmail

afrim_toverlaniAfrim Tovërlani është emëruar trajner i kampiones në fuqi të Kosovës në futboll, Prishtinës. Vendimin për emërimin e Tovërlanit, e mori të mërkurën Bordi i Drejtorëve të klubit prishtinas.

Tovërlani në postin e trajnerit të Prishtinës e zëvendëson Ejup Mehmetin që dha dorëheqjen të enjten e kaluar.

Për pak ditë, pas largimit të Mehmetit, skuadrën e udhëhoqi Ali Osmani. ‘Në mbledhjen e Bordit të drejtorëve në njërën prej pikave të diskutuara ka qenë zgjedhja e kryetrajnerit të FC Prishtina për vazhdim të sezonit 2012\\2013. Pas një debati të zhvilluar është propozuar dhe vendosur që Afrim Tovërlani të udhëheq ekipin si kryetrajner, që nga dita e nesërme.


Ky është vendim unanim i Bordit të Drejtorëve. Afrim Tovërlani është trajner i mirënjohur i cili edhe më herët ka kontribuar në udhëheqjen e FC Prishtina dhe të ekipeve të tjera kosovare. Ai do ta udhëheqë klubin drejt sukseseve të reja’, thuhet në njoftimin e drejtorit menaxhues të klubit Prishtina, Sokol Krasniqi.


busy
komente