HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Sokoli merr Ferizajin për ta kthyer në Superligë
nga AlbaniaSoccer   E premte, 02 Nentor 2012 15:19   pdfShtypEmail

bylbyl_sokoliTrajneri më i suksesshëm kosovar, Bylbyl Sokoli, do të udhëheqë skuadër të kategorisë së dytë deri në fund të edicionit 2012\\2013.

Sokoli të mërkurën është emëruar trajner i Ferizajit, që po lufton për kthim në Superligën e Kosovës në futboll.

Sokoli në postin e trajnerit të Ferizajt do ta zëvendësojë Arsim Abazin, që u shkarkua të hënën. Ferizaji në fundjavë pësoi humbje nga Flamurtari që i kushtoi me vend pune Abazit.


Për Ferizajin kjo ishte humbja e dytë këtë edicion. Skuadra renditet në pozitën e dytë në Ligën e Parë me 25 pikë, tre më pak se Fushë-Kosova që kryeson renditjen.


busy
komente