HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 21 Janar 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Liria-Kosova (V) u mbyll pa fitues
nga AlbaniaSoccer   E premte, 02 Nentor 2012 01:00   pdfShtypEmail
raiffasen_superliga_KosovesNdeshja ndërmjet Lirisë dhe Kosovës (V), e cila u zhvillua sot në Gjakovë dhe e hapi javën e 13-të në Raiffeisen Superligë, është mbyllur pa fitues, 1:1. Të dy golat e kësaj sfide u shënuan në 45 minuat e parë, kurse karakteristikë e kësaj sfide ishte lëndimi i rëndë në këmbë i futbollistit prizrenas, Faton Palushi. Vushtrriasit shënuan të parët nëpërmjet Labinot Jetullahut, në minutën e 30-të, i cili e shfrytëzoi topin e dëbuar nga portieri Bujar Thaçi, pas gjuajtje së Valdrin Rashicës. Ndërkohë, prizrenasit barazuan në minutën e 43-të me golin e shënuar nga Vedat Muriqi, pas asistimit të Besart Islamajt. Me këtë barazim Liria ka mbetur në pozitën e 9-të, me 12 pikë, derisa Kosova (V) përkohësisht është ngjitur në pozitën e 10-të, me 11 pikë.

busy
komente