HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 18 Janar 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Prishtina kthehet fituese nga Gjakova
nga AlbaniaSoccer   E diel, 04 Nentor 2012 18:37   pdfShtypEmail

prishtina_-ferizaj_2Prishtina e ka ruajtur hapin në luftë për titull të kampionit.

Skuadra e Afrim Tovërlanit të dielën i ka fituar tri pikë të reja dhe shumë të rëndësishme, edhe atë si mysafire e Vëllaznimit, të cilin e ka mposhtur me rezultat minimal, 0:1.

Hero i prishtinasve ishte mbrojtësi Liridon Kukaj, i cili e ka realizuar golin e vetëm dhe të fitores për ekipin e tij.


Mysafirët, siç shkruan Express, është dashur të djersitën shumë për ta fituar sfidë, ngase tek në minutën e 85-të ia kanë dal ta realizojnë golin e fitores nëpërmjet Kukajt, i cili mirë e shfrytëzoi një pakujdesi të gjakovarëve.


Kështu, Prishtina tani gjenden në kuotën e 26-pikëve, derisa Vëllaznimit iu është përkeqësuar gjendja, ngase mbetet në kuotën e 13-pikëve.


busy
komente