HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Janar 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Drenica-Prishtina e Hysi-Trepça u mbyllën pa gola
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 10 Nentor 2012 20:46   pdfShtypEmail

prishtina_liriaSot janë zhvilluar dy ndeshjet e para të javës së XV në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll dhe të dyja kanë përfunduar pa gola.

Skuadra e Drenicës e ka mbyllur 0:0 sfidën me skuadrën kampione në fuqi, Prishtinën, duke e çuar serinë e saj në shifrën e 14 ndeshjeve pa fitore.

Për kuqezinjtë e Skenderajt ky ishte barazimi i 10-të në këtë edicion. Vendasit luajtën më mirë dhe rrezikuan disa herë portën e prishtinasve, por nuk arritën të gjejnë rrugën e golit, derisa skuadra e Afrim Tovërlanit vetëm një herë kërcënoi portën e Beqirit dhe me lojën e shfaqur nuk e meritoi as këtë pikë.

Edhe sfida tjetër e ditës së sotme në Merdar ndërmjet Hysit dhe Trepçës ka përfunduar pa gola. Rastin më të mirë në këtë ndeshje e patën vendasit, kur Labinot Osmani, në minutën e 17-të, me gjuajtje të fortë nga 20 metra e qëlloi shtyllën pingule.


busy
komente