HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Prishtina mund Driten
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 14 Nentor 2012 01:00   pdfShtypEmail

raiffasen_superliga_KosovesFutbollistët e Prishtinës kanë shënuar fitore në derbin e javës së 16-të në Raiffeisen Superligë, pasi e kanë mposhtur Dritën, në kryeqytet, me rezultat 2:1. Golat për prishtinasit i realizuan Azem Ahmeti, në minutën e 12-të dhe Besnik Krasniqi, në minutën e 73-të. Ndërkaq golin e barazimit të përkohshëm për gjilanasit e realizoi Betim Syla, në minutën e 55-të. Edhe në katër takimet e tjera fitoreve iu gëzuan skuadrat vendase. Vëllaznimi arriti t’i japë fund serisë negative, me fitoren kundër Drenicës, me golin e Atdhe Gashit, në minutën e 70-të. Me të njëjtin rezultat ka fituar edhe Feronikeli në duel me Besën, me golin e Fidan Gërbeshit. Hajvalia e mundi Hysin me rezultat 2:0, me dy gola të Fillim Guraziut. Ndërkohë, Trepça është treguar skuadër më e mirë se Liria, të cilën e mundi me rezultat 3:1, në Stadiumin Olimpik “Adem Jashari”. Arben Zhjeçi (6’) i solli në epërsi “xehetarët”, kurse Agron Skeraj (13’), riktheu Lirinë në lojë duke barazuar rezultatin në 1:1. Megjithatë, Shpëtim Babaj më një gol të bukur kaloi në epërsi 2:1, kurse rezultatin përfundimtar e vulosi Enis Zabërgja në minutën e fundit.


busy
komente