HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 19 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Sfida Llamkos Kosova-Trepça'89 u mbyll pa fitues
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 15 Nentor 2012 01:00   pdfShtypEmail

raiffasen_superliga_KosovesNdeshja e fundit e javës së 16-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Llamkos Kosovës dhe Trepçës’89, e zhvilluar, të enjten, në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri në praninë e rreth 3000 shikuesve ka përfunduar pa gola, 0:0. Ky epilog i kësaj ndeshje i ka shkuar përshtati Prishtinës, e cila tashmë e ka siguruar pozitën e parë një javë para përfundimit të stinorit vjeshtor. Vushtrriasit patën më shumë nga loja dhe krijuan disa raste të mira shënimi, por nuk arritën ta gjejnë rrugën e golit. Mundësitë më të mira për të shënuar i patën Bahri Kera (6’ e 30’), Valdrin Rashica (41’), Daut Maxhuni (50’) dhe Xhevdet Mulliqi (80’ e 90’), derisa rastin e vetëm të volitshëm “minatorët”, të cilët kryesisht luajtën të përqendruar në mbrojtje e patën nëpërmjet Egzon Fekës në minutat e fundit të ndeshjes.


busy
komente