HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 19 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Trepça e Drenica e mbyllin vjeshtën me fitore
nga AlbaniaSoccer   E diel, 18 Nentor 2012 08:27   pdfShtypEmail

drenica-vellaznimiTrepça dhe Drenica e kanë mbyllur stinorin vjeshtor në Raiffeisen Superligë me fitore. Skuadra mitrovicase ka shënuar fitore si mysafire në kryeqytet, në kuadër të javës së 17-të, duke e mposhtur Hajvalinë, me rezultat 1:0.

Golin e tri pikëve tejet të rëndësishme për Trepçën e realizoi Enis Zabërgja në minutën e 34-t. Në takimin tjetër, Drenica ka arritur t’i gëzohet fitores në duel me Lirinë, me rezultat 2:0. Për drenicasit kjo ishte fitorja e dytë në këtë kampionat, përkatësisht e para pas asaj të shënuar që në javën e parë. Të dy golat për kuqezinjtë e Skenderajt i shënoi Berat Hyseni, në minutat 21’ e 28’. Ndeshjet e tjera të kësaj jave zhvillohen të dielën.


busy
komente