HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 20 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Trepça’89-Prishtina u mbyll pa fitues, Besa e gjunjëzoi Llamkos Kosovën
nga AlbaniaSoccer   E diel, 18 Nentor 2012 20:23   pdfShtypEmail

raiffasen_superliga_KosovesSkuadra kampione në fuqi e Kosovës, Prishtina ka arritur të dalë e pamposhtur nga stadiumi “Riza Lushta” në Mitrovicë në duel me Trepçën’89, pasi sfidën e javës së 17-të, të fundit për stinorin vjeshtor në Raiffeisen Superligë, e ka mbyllur me shifrat 1:1.

Prishtinasit kaluan të parët në epërsi, qysh në fillim të ndeshjes me golin e shënuar Azem Ahmeti nga penalltia, mirëpo shifrat i barazoi Shpëtim Idrizi, me një gjuajtje të shkëlqyeshme nga goditja e lirë për të vendosur shifrat përfundimtare, 1:1. Fitore tejet bindëse ka realizuar Besa, e cila ka shpartalluar Llamkos Kosovën, me rezultat 5:0. Nga dy gola i shënuan Haxhi Zeka dhe Egzon Gashi, derisa golin e fundit e realizoi Adis Salihu. Fitore para tifozëve të vet shënoi edhe Drita në duel me Vëllaznimin, me rezultat 3:1, me golat e shënuar nga Foniqi (23’, 66’) dhe Ismet Ramushi (88’) nga penalltia, derisa golin e vetëm për gjakovarët e shënoi Alban Guci (75’). Ndërkohë, Hysi ka shënuar fitore të vështirë në duel me Feronikelin, 1:0, me golin e shënuar nga Edon Zeqiri, në minutën e 90-të.


busy
komente