HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 28 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Shtyhen ndeshjet e fundjavës
nga AlbaniaSoccer   E diel, 17 Mars 2013 07:02   pdfShtypEmail

raiffasen_superliga_KosovesBazuar në kërkesën e KF "Besa" nga Peja dhe KF "Feronikeli" nga Drenasi, lidhur me terminet e ndeshjeve të javës së 19-të të Raiffeisen Superligës, e sidomos të ndeshjes Besa-Vëllaznimi, e paraparë të zhvillohet ditën e shtunë më 16.03.2013 nga ora 14:00 në transmetim televiziv të RTV21, dhe terminin e ndeshjes Feronikeli-Trepça e paraparë të zhvillohet në Skenderaj, ditën e diel më 17.03.2013 nga ora 14.00, për shkak të gjendjes së vështirë të terreneve (pas të reshurave të shiut e borës dhe kushteve gati të jashtëzakonshme),sidomos ne Pejë e Skenderaj, por edhe vështirësive edhe në terrenet tjera, Komisioni i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së parë, mori këtë


VENDIM

1. Ndeshjet e Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll shtyhen për javën e ardhshme (për ditën e martë, respektivisht të mërkurë), kjo varësisht nga kompania televizive për orarin e ndeshjeve të parapara në transmetim televiziv në Supersport Kosova.
Për terminet e ndeshjeve të Raiffeisen Superligës do të informoheni me kohë.
2.Të gjitha ndeshjet e Ligës së Parë të parapara të zhvillohen këtë fundjavë, janë shtyrë për ditën e mërkurë, më 20 mars nga ora 14.00.


busy
komente