HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 28 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Raiffeisen Superliga/ Barazime në Mitrovicë dhe Gjakovë
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 25 Mars 2013 23:33   pdfShtypEmail

TrepcaDy ndeshjet e fundit të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë, që u zhvilluan, sot, në Mitrovicë e Gjakovë, janë mbyllur pa fitues. Trepça ka barazuar para tifozëve të vet në duel me Dritën, në stadiumin “Riza Lushta”, me rezultat 1:1, duke e humbur hapin me dy skuadrat e kreut të renditjes për titullin e kampionit, ngase tashmë ngec 8 pikë ndaj Prishtinës kryesuese. Të parët në epërsi kaluan “xehetarët”, me golin e shënuar nga Enis Zabërgja, nga pika e bardhë, në minutën e 13-të, ngase më herët Shpëtim Fetahu u rrëzua brenda zonës. Ndërkaq, gjilanasit arritën të barazojnë shifrat në minutën e 56-të, me golin e shënuar nga Ismet Ramushi, po ashtu nga pika e bardhë. Në ndeshjen tjetër, që u zhvillua në Gjakovë, Liria dhe Besa e mbyllën sfidën  me shifrat, 0:0.


busy
komente