HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 18 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kosova/ U hodh shorti për edicionin e ri në Raiffeisen Superligë dhe Ligën e Parë
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 29 Qershor 2013 19:22   pdfShtypEmail

ffkDje është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri në Raiffeisen Superligë dhe Ligën e Parë. Garat e kampionatit të ri do të nisin më 17 gusht, kurse skuadra kampione në fuqi, Prishtina, ndeshjen e parë do ta luajë para tifozëve të vet me finaliste e Digitalb Kupës së Kosovës, Ferizajn.

Raiffeisen SUPERLIGA Kampionati 2013/2014 - Stinori vjeshtor

Numrat e ekipeve të RAIFFEISEN SUPERLIGËS se Kosovës në futboll, tërhequra në SHORTIN e datës 28.06.2013 nga ora 12.00 dhe Orari për dy (2) javet e para sipas tabelës së Bergerit:

8.Drenica
9.Besa
12.Trepça 89
2.Prishtina,
11.Ferizaj
10.Fushë Kosova
3.Hysi
6.Trepça
4.Drita
1.Feronikeli
7.Llamkos Kosova
5.Hajvalia

Java 1
Feronikeli - Trepça ‘89
Prishtina – Ferizaj
Hysi - Fushë Kosova
Drita - Besa
Hajvalia – Drenica
Trepça - Llamkos Kosova

Java 2
Trepça ‘89 - Llamkos Kosova
Drenica – Trepça
Besa – Hajvalia
Fushë Kosova – Drita
Ferizaj – Hysi
Feronikeli – Prishtina

Java 3
Prishtina – Trepça ‘89
Hysi – Feronikeli
Drita – Ferizaj
Hajvalia – Fushë Kosova
Trepça – Besa
Llamkos Kosova – Drenica

Java 4
Trepça ‘89 – Drenica
Besa – Llamkos Kosova
Fushë Kosova – Trepça
Ferizaj – Hajvalia
Feronikeli – Drita
Prishtina – Hysi

Java 5
Hysi – Trepça ’89
Drita – Prishtina
Hajvalia – Feronikeli
Trepça – Ferizaj
Llamkos Kosova – Fushë Kosova
Drenica – Besa

Java 6
Trepça ‘89 – Besa
Fushë Kosova – Drenica
Ferizaj – Llamkos Kosova
Feronikeli – Trepça
Prishtina – Hajvalia
Hysi – Drita

Java 7

Drita – Trepça ‘89
Hajvalia – Hysi
Trepça – Prishtina
Llamkos Kosova – Feronikeli
Drenica – Ferizaj
Besa – Fushë Kosova

Java 8

Trepça ‘89 – Fushë Kosova
Ferizaj – Besa
Feronikeli – Drenica
Prishtina – Llamkos Kosova
Hysi – Trepça
Drita – Hajvalia

Java 9
Hajvalia – Trepça ‘89
Trepça – Drita
Llamkos Kosova – Hysi
Drenica – Prishtina
Besa – Feronikeli
Fushë Kosova – Ferizaj

Java 10
Trepça ‘89 – Ferizaj
Feronikeli – Fushë Kosova
Prishtina – Besa
Hysi – Drenica
Drita – Llamkos Kosova
Hajvalia – Trepça

Java 11
Trepça – Trepça ‘89
Llamkos Kosova – Hajvalia
Drenica – Drita
Besa – Hysi
Fushë Kosova – Prishtina
Ferizaj – Feronikeli


Liga e Parë: Kampionati 2013/2014 - Stinori vjeshtor

Numrat e ekipeve të LIGËS së Parë të Kosovës në futboll, tërhequr në shortin e datës 28.06.2013 nga ora 13.00 dhe Orari për
dy (2) javet e para sipas tabelës së Bergerit:

6.Ramiz Sadiku
4.Istogu
5.KEK-u
3.Ballkani
11.Ulpiana
14.Rilindja
10.Deçani
9.Llapi
2.Flamurtari
16.Kosova (P)
15.Lepenci
7.2 Korriku
8.Gjilani
1.Dukagjini
12.Liria
13.Vëllaznimi

Java e 1-rë, më 24/25.08.2013 nga ora 17.00 Java 2-të, më 31/8-1/09.2013 nga 17.00

1.DUKAGJINI - 16.KOSOVA (P) 16.KOSOVA (P) - 9.LLAPI
2.FLAMURTARI - 15.LEPENCI 10.DEÇANI - 8.GJILANI
3.BALLKANI - 14.RILINDJA 11.ULPIANA - 7. 2 KORRIKU
4.ISTOGU - 13.VËLLAZNIMI 12.LIRIA - 6.RAMIZ SADIKU
5.KEK-u - 12.LIRIA 13.VËLLAZNIMI - 5.KEK-u
6.RAMIZ SADIKU - 11.ULPIANA 14.RILINDJA - 4.ISTOGU
7.2 KORRIKU - 10.DEÇANI 15.LEPENCI - 3.BALLKANI
8.GJILANI - 9.LLAPI 1.DUKAGJINI - 2.FLAMURTARI


busy
komente