HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Tifozet serbe sulmojne futbollistet e Prishtines ne Zvicer
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 08 Korrik 2013 22:05   pdfShtypEmail

prishtina fiton superkupa 2009 Te djelen pas ores 23:00, ne qender te Bernit, 50 metra larg stacionit te trenit, jane sulmuar tre futbolliste te Prishtines, te cilet bashke me klubin po qendrojne ne Zvicer per fazen e pare pergatitore. Sulmin e ka konfirmuar per mediat kosovare lideri i tifozeve te Prishtines, “Plisat”, Albert Kastrati – Tigri. Ai ka thene se futbollistet e sulmuar, te cileve nuk ka dashur t’ua permend emrin tash per tash, mbanin veshur fanella me logo te klubit. Derisa me kete rast ka pesuar edhe gazetari i klubit, Avni Durmishi, i cili edhe eshte shtruar ne spital. “Sulmi eshte bere nga 10 serbe, me gjase tifoze te klubit zviceran Young Boys”, ka thene Kastrati, i cili ka kerkuar qe per kete incident autoritetet e Kosoves dhe FFK-ja te kerkojne sqarim nga zyrtaret e kryeqytetit zviceran.


busy
komente