HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kosove/ Hidhet gaz lotësjellës, pezullohet loja
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 02 Shtator 2013 01:28   pdfShtypEmail

Ne takimin kryesor te Javes se 3-te te Raiffeisen Superliga te Kosoves ne Futboll, midis Prishtines vendase dhe Trepces 89-te nuk munguan teansioni dhe incidentet qe ne fillim te takimit.

Kur luhej minuta e 10-te në tribunën perëndimore, aty ku ndodheshin tifozeria e Trepces 89 – grupi “Torçida”, u hodhë gaz lotsjellës. Futbollistët me gjyqtarët me shpejtësi u futën në dhomat e zhveshjes, kurse shikuesit pothuajse ikën nga tribuna. Efekti ishte i jashtëzakonshëm, skuqje sysh dhe përlotje. Fatmirësisht pas rreth 15 minutash, gjendja u qetesua dhe nuk kishte ndonjë anomali tjetër. Nuk u mor vesh se kush e hodhi gazin lotsjelles, por kur era dhe tymi u shpërnda, të gjithë shikuesit u kthyen në tribuna dhe lojtaret u rikthyen ne fushe. Loja rifilloi dhe gjithçka vazhdoi normalisht. Prishtina e fitoi takimin 1-0 me golin e shenuar nga Ahmeti 15 minuta perpara perfundimit te takimit.


busy
komente